Quad Paten Dersi

Quad Patenler İle dans etmeye var mısın?

“İkisi önde ikisi arkada 4 tekerleğe sahip bir ayakkabı üzerinde durmak, ne kadar zor olabilir ki?” diyenler burada mı? Daha çok figür ve dans amacıyla kullanılan ve dünyada rollerskate olarak bilinen quad patenlerin üzerinde denge sağlamak, ilk bakışta görünenin aksine tek sıralı patenlere göre daha çok zaman alabilir. Denemek, bir daha denemek ve yılmamayı gerektirir. Düşmemeyi değil de nasıl düşülmesi gerektiğini ve daha da önemlisi düştüğünüz yerden nasıl kalkmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir. Quad paten öğrenmek istiyorsanız, profesyonel quad paten dersi alarak işe koyulmanız sağlık ve güvenliğiniz açısından önemlidir. 
Play Video

Quad Paten eğitimi İle neleri öğreneceksiniz?

quad-paten-rollerskateAyak yapınıza uyan, büyük ya da küçük olmayan bir paten ile eğitime katılmalısınız. Quad paten kursu esnasında kiralık paten de kullanabilirsiniz. İlk hedefiniz durmak. Quad Paten ile yapılması en zor şeylerden birinin öylece durmak olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. Denge sağlamayı, ilerlemeyi, öne ve geriye hareket etmeyi ve dans etmeyi öğreneceksiniz. Elbette bunlar tek bir derste olmayacak. Ancak pratik yaparak daha hızlı ilerlemeniz de mümkün. Quad paten dersi, birebir verildiğinden her hareketiniz profesyonel eğitmenimiz tarafından gözlemlenebilecek. Hatalı hareket ve duruşlar kalıcı hale gelmeden engellenebilecek ve sadece doğru olanlar pekiştirilerek eğitime devam edilebilecek.

Quad paten dersi sonrası, ilk sürüşleriniz için size birkaç önerimiz olacak;

paten-dersleri

  • Quad paten kullanırken, kask, dizlik, koruyucu eldiven gibi güvenlik önlemlerini almalısınız.
  • Kalabalık yerlerde sürmekten olabildiğince kaçınmalı, daha az insan trafiğinin olduğu alanları tercih etmelisiniz. Bu sayede ani manevra ve frenler nedeniyle ortaya çıkabilecek kazaların önüne geçmiş olursunuz.
  • Eğimli zeminler yerine mümkün olduğunca düz zeminleri tercih etmelisiniz. Eğimli zeminlerde hız arttıkça fren ve manevralar ilk etapta zorlayabileceğinden, kaza ve yaralanma riski oldukça yüksek olacaktır.
  • Henüz, gösteri yapmak için yolun çok başında olduğunuzu unutmamalısınız.

 

80’Leri geri getirdik!

quad-paten-rollerkskates

Türkiye’nin ilk paten pistinin 1908 yılında kurulduğunu biliyor muydunuz? detaylı bilgi için tıklayınız!

Paten 34 ekibi olarak Zorlu Center Netflix Stranger Things dizi tanıtımındaydık. videoyu izlemek için tıklayınız!

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma 08.00 – 21.30

Cumartesi08.00 – 21.30

Pazar Kısıtlamalar sebebiyle kapalı

İletişim Formu
Detaylı bilgi ve randevu için
+90 530 641 5147 No’lu telefondan bizlere ulaşabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.